Život je jako cesta do kurníku,krátká a posraná!

Prosinec 2007

Kurt-1992-93

29. prosince 2007 v 12:47 | Mary |  Galerie
Našla jsme pár fotek,který jsme ještě neviděla snad se vám budou líbit=)
1993

Kurt Cobain - Už nežiju jen pro hudbu (poslední rozhovor)

27. prosince 2007 v 10:12 | Mary |  Nirvana-Rozhovory
Tento rozhovor proběhl v neděli 19. září 1993, sedm měsíců před Cobainovou sebevraždou(vraždou). Před jeho začátkem zpěvák předložil požadavek, který by bylo možné očekávat spíše od takového Michaela Jacksona než od kapelníka nejznámnější alternativní skupiny na světě. Chtěl vědět, jestli Sakamoto napsal někdy něco negatívního o Nirvaně a v jakém smyslu. Cobainovo vydavatelství podniklo důkladný průzkum redaktorových článků, z kterého vyplynulo, že není vůči skupině zaujatý. Kurt to novináři oznámil na začátku rozhovoru.
S (Sakamoto): Opravdu nekecáš? Proč si to udělal?

C (Cobain) (tichým hlasem, kterým okamžitě popřel svojí reputaci rebelského divocha): Je to otázka prevence. Před tím než někomu poskytnem rozhovor, musím zjistit, co dotyčný novinář před tím o skupině napsal a nebo řekl, aby jsem si byl jistý, že je objektívní a neojebe nás (povzdych). Nikdy bych si nedokázal představit, že opravdu dojdem až do takovýchto krajností.

17.12.-23.12.2007

24. prosince 2007 v 7:34 | Mary |  Návštěvnost(TopList)
Navstevnost za minuly tyden (17.12.2007 - 23.12.2007) je:
Pondeli: 25
Utery: 22
Streda: 22
Ctvrtek: 23
Patek: 20
Sobota: 21
Nedele: 26

Celkem: 159
Všem děkuju a hezký Vánoce a hodně dárku=)

Cobain Fight

23. prosince 2007 v 18:18 | Mary |  Videa
...záznam z koncertu Nirvany z 91. roku...hrají zrovna Love Buzz v jednom ze zakouřených klubů a pod podiem je narváno k prasknutí, když se Kurt rozhodne skočit do davu a obšťastnit fanoušky svou muší váhou...Bodigardi nelení a snaží se Cobaina vysvobodit z davu těl...Kurtovi se však očividně z objetí lidí nechce, a tak securityho přetáhne po hlavě dvakrát kytarou - to však dělat neměl...V zápětí se na něj obrovský bodigard vrhne a odtrhávají ho od něj Dave s Krisem, kteří okamžitě přestávají hrát a vrhají se Cobainovi na pomoc...
Tohle video mužete taky najít na DvD Live!Tonight!Sold Out!!
Když jsem to vyděla tak jsem myslela,že toho bodigarda zabiju!

Tohle video se mi fakt líbíí

23. prosince 2007 v 11:28 | Mary |  Videa
Vím,že to nemá nic společného s Nirvanou atd.,ale tohle video se mi porstě líbí=)

Tak posledního kola SONB=)

21. prosince 2007 v 9:38 | Mary |  ..::Soutěže::..
Bubblegum Tak všem chci moc poděkovat že jste se zučasnily soutěže=)
A jak to vlastně dopadlo?
Zewlpronces----28hlasů(Vyhrála)Blahopřeji
Nuggetka-----19hlasů(2.místo)Blahopřeji
Klarinka----8hlasů(3místo)Blahopřeji
A tady jsou dimlomkyPresent
Diplomnek pro Zewlprinces:
Diplomek pro Nuggetku:
Diplomek pro Klarinku:Snad se vám budou líbit=)A kdyby jste chtěli tak si klidně mužem spřátelit blog=)Upozornění xD

19. prosince 2007 v 16:12 | Mary |  ..::Soutěže::..
Poslední kolo SONB,končí v pátek.Takže ještě hlasujte=´)

10.12.-16.12.2007

17. prosince 2007 v 7:02 | Mary |  Návštěvnost(TopList)
Hááá to je rekord xD lidi moc děkuju snad se vám tu líbilo a příjdete zas=)
Navstevnost za minuly tyden (10.12.2007 - 16.12.2007) je:Perfecto
Pondeli: 26
Utery: 23
Streda: 25
Ctvrtek: 32
Patek: 30
Sobota: 47
Nedele: 43

Celkem: 226Pls hlasujte

16. prosince 2007 v 11:59 | Mary |  ..::Soutěže::..
Ahojky chtěla jsme vás jen poprosit jestly by jste pro mě hlasovali na jendom blogu.Jetam nějáká soutěž o nej.přezdívku.Jsem tam napsaná v tý druhý anktetě jako Mary.Stačí jen kliknout----}
Všem děkuju =)

Začíná poslední kolo SONB!

15. prosince 2007 v 13:54 | Mary |  ..::Soutěže::..
Tákže začíná poslední kolo=)
Všem soutěžícím přeju štěstííí
A tady jsou:
Zewlprincess------Její blog!
Klarinka------Její blog!
Nuggetka------Její blog
A tady je odkázek,stačí jen kliknout a mužeš hlasovat

Citáty

10. prosince 2007 v 15:34 Citáty
Kurt Cobain:
"Když mi bylo asi 12, chtěl jsem se stát rockovou hvězdou-myslel jsem, že se tak pomstím všem těm sportovně založeným kreténům, na který se holky jen lepily. Už dávno předtím než se ze mě hvězda stala, jsem si uvědomil že je to blbost."
"Nikdy jsem nechtěl zpívat. Chtěl jsem jen hrát na doprovodnou kytaru, být schovaný někde vzadu a hrát."

Svatba Kurt a Courtney

10. prosince 2007 v 15:22 | Mary |  Kurt a Courtney
V Japonsku se kturné připojila Courtney a kurtovy pětadvacáté narozeniny oslavili společně v Honolulu, kam zaletěli na dva plánované koncerty. V letadle se domluvili, že se na Havaji vezmou. V duchu plánovali svatbu na den sv. Valentýna, jenže se jim nepodařilo včas uzavřít předmanželskou smlouvu. Tu Kurt navzhl po ostré rozmluvě s manažerem Johnem Silvou, Který Courtney neměl příliš v lásce.smlouva se měla týkat zejména dalších příjmů, protože v době uzavření manželství byli oba pořát ještě "zatraceně chudí", jak prohlásila Courtney.
Vzali se v pondělí 24.února 1992 na pláži Waikiki při západu slunce. Obřad vedl nestranný duchovní, kterého jim sehnali na úřadě. Kurt si před obřadem dal heroin, i když Azerradovi tvrdil, že "zas tak sjetej nebyl. Dal jsem si jen hrozně maličko, aby se mi tam neudělalo špatně." Courtney si na obřad oblékla starodávné hedvábné šaty, které kdysi patřily herečce Frances Farmerové. Kurt měl na sobě modře kostkované pyžamo a tkané guatemalské žebradlo. Vychrtlá postava a podivné oblečení z něj dělaly spíš pacienta po chemoterapii než tradičního ženicha. Svatbě ovšem přikládal důležitost a běhěm krátkého obřadu se rozplakal.
Svatba se domlouvala narychlo a z osmi hostů byla většina členů party kolem Nirvany. Kurtovi přiletěl za svědka Dylan Carlson, ačkoli Kurt ho do toho navlékl spíš proto, aby mu přivezl heroin. Courtney Dylan neznal a poprvé se sní setkal den před savtbou. Líbila se mu a on jí také, ale přesto se ani jeden nemohli ubránit myšlence, že ten druhý má na Kurta neblahý vliv. "V něčem se k němu skvěle hodila," vzpomíná Dylan, "a v něčem to byla katastrofa." Dylan a jeho přítelkyně jako jediní účastníci obřadu nefigurvali na seznamu zaměstnanců Nirvany.
Podstatnější ovšem bylo to, kdo n aobřad nepřijel. Kurt nepozval nikoho z rodiny (Courtney také ne) a nápadně tu chyběl Krist a Shelli. Ráno před obřadem Kurt zakázal přijít Shelli a několika lidem u Nirvany, protože mu připadalo že pomlouvají Courtney, a následně nepozval ani Krista.
Težší než nebe, Charles R. Cross
Spánembohem(Barnaby Legg, Jim McCarthy, Flameboy):
Štastný konce mi nidy moc nešly. Vyjde to tentokrát? Máme to snad vzdát, teď když to tak zvládáme?
Tak jo, toho dne jsem byl narvanej práškama a nedokázal jsem ani pořádně stát, ale láska mi dávala sílu.
Bylo to opravdu překrásný.
Certification of marriage

3.12.-9.12.2007

10. prosince 2007 v 7:00 | Mary |  Návštěvnost(TopList)
Navstevnost za minuly tyden (3.12.2007 - 9.12.2007) je:
Pondeli: 22
Utery: 16
Streda: 23
Ctvrtek: 14Love Letter
Patek: 17
Sobota: 19
Nedele: 18

Celkem: 129


Kurtova bydliště

6. prosince 2007 v 14:41 | Mary |  Nirvana
1 KURTOVA ŠKOLA
Kurt Cobain navštěvoval s Kristem Novoselicem střední školu Weatherwax Senior High School na 414 North 1st Street. Nebyli tehdy žádní velcí kamarádi, znali se jen podle vidění, až později je seznámil Buzz Osbourne z The Melvins. Novoselic maturoval v roce 1983, Kurt nechal školy těsně před maturitou v roce 1985.
2 KURT BYDLÍ S GROHLEM
V začátcích Nirvany bydlel Kurt v tomto domě na 114 Pear Street v aberdeenské čtvrti Olympia (mimo mapku). Nastěhoval se sem v roce 1987 s tehdejší přítelkyní a seznámil se tu se svým nejlepším přítelem Dylanem Carlsonem, který mu později opatřil sebevražednou zbraň. Když do Nirvany přišel bubeník Dave Grohl, obýval byt spolu s Kurtem. Povedený pár ze zábavy střílel vzduchovkou do protější budovy, kde se losovala výherní čísla Washingtonské státní loterie!
3 KURTŮV STARÝ BYT
Na rohu A Street a 1000 East 2nd Street se nachází apartmá, kde bydlel Kurt na podzim 1986 s kamarádem Mattem Lukinem z Mudhoney. V současné době je domek k pronájmu.
4 KURTOVA SKRÝŠ
Na toto místo na Young Street pod most řeky Wishkah, které znesmrtelnil v písni Something In The Way, chodil přemýšlet a někdy i spát, když se pohádal s rodiči. Dnes se tam scházejí fanoušci Nirvany.
5. DŮM KURTA A COURTNEY
Na Lake Washington Boulevard (není na mapce) prožil Kurt s manželkou Courtney Love a dcerkou Frances Bean poslední měsíce života. Zde v dubnu 1994 svůj život ukončil. Vedle domu je Viretta Park, kde se dodnes scházejí jeho fanoušci a vyrývají své vzkazy do laviček.

Last Days

5. prosince 2007 v 14:38 | Mary |  Nirvana
Ráno 4. Března 1994 vyzvání v úřadovně záchranné služby v Římě telefon z hotelu Excelsior. Panikou zabarvený hlas jednoho ze zaměstnanců oznamuje operátorovi, že jeden z jejich hostů se na pokoji předávkoval prášky a je mu zapotřebí urgentní pomoci. Za pár okamžiků je ambulance na místě, doprovázena několika fotografy-paparazzi. Média se o případ zajímají z jednoduchého důvodu - v posteli leží bezvládný frontman Nirvany Kurt Cobain.

ŘÍMSKÉ PEKLO
Cobain dlel v italské metropoli na zotavení poté, co před třemi dny ztratil hlas a dva koncerty stávajícího evropského turné tak musely být zrušeny. Jeho manželka, vedoucí kapely Hole Courtney Love, za ním přijela zrovna včera. Usnula až pozdě k ránu a když se o několik hodin později probudila, ležel vedle ní Kurt již v hlubokém bezvědomí. Spolykal ne méně než padesát tablet Rohypnolu a spláchl je šampaňským. "Nahnula jsem se k němu a všimla si, že mu z nosu vytéká krev," vypověděla Courtney, "už jsem ho několikrát viděla v mizerném stavu, ale takhle ještě nikdy." Cobain je ihned převezen do nemocnice Umberto Primo, kde je mu vypumpován žaludek a je napojen na podpůrné přístroje, zajišťující funkci nejdůležitějších orgánů. O šest hodin později je převezen do jedné ze soukromých amerických nemocnic na kraji Říma. O další tři hodiny později nabude vědomí a na kus papíru napíše své ženě: "Vytáhni mi ty zkurvený hadičky z nosu!" Pranic neodpovídalo tomu, že by měl Kurt Cobain vykazovat těžce depresivní či sebevražedné sklony. Aktuální album In Utero obdrželo znamenité kritiky a prodává se báječně a právě skončené americké turné bylo beznadějně vyprodané. Když v listopadu 1993 poskytl Cobain rozhovor britskému týdeníku Kerrang!, vyznal se, že se cítí skvěle, že nechal drog a objevil nový smysl života, novou motivaci - dcerku Frances Bean. "Vždycky jsem byl až chronicky depresivní, teď mi stačí vidět Frances na deset minut a duše mi pluje v oblacích, cítím se jako úplně jiný člověk." Jestliže závěr třiadevadesátého znamenal pro Kurta a Courtney po soukromé stránce velké plus, pak za první dva měsíce roku 1994 se všechno rapidně zhoršilo. Něco shnilého narostlo uvnitř Nirvany. Jednotliví členové se svářili o poměr na honorářích, Cobain byl obviňován, že jeho - byť logicky - největší podíl na zisku je v přímém rozporu s jeho punkovým náhledem na život. Nirvana byla rovněž vyzvána, aby na turné Lollapalooza vyjela jako druhý headliner vedle Smashing Pumpkins(garantovaný zisk činil devět milionů dolarů), ale Cobain to odmítl. Nenáviděl Billyho Corgana, který měl poměr s Courtney. Grohl i Novoselic na takto lukrativní turné pochopitelně chtěli. Jen prosba Courtney Kurta nakonec obměkčila. Cobainův zdravotní stav se však horšil. Byl opět těžce na heroinu, navíc totálně vyčerpán z nekonečného promo karuselu a před sebou obrovskou porci téměř čtyřiceti evropských koncertů v příštích dvou měsících, z čehož se mu chtělo téměř zvracet. Byl na dně.

Náhrávka 2letého Kurt=)

5. prosince 2007 v 14:32 | Mary |  Videa
1. Žvatlání (2:12) 2. Povídání s tátou + Napodobování opravování auta (1:09) 3. Počítání do deseti + Námět k nápěvu Monkees (0:49) 4. Povídání + Hey Jude (The Beatles) + Povídání s Boddahem (3:27)
Tato nahrávka byla pořízena Kurtovou tetou Mary Earl v jeho dvou letech, v listopadu roku 1969 v tetině domě ve Washingtonu. Obsahuje brebtání malého Cobaina do přehrávače, se smíchem rodiny v pozadí, která ho poslouchá. Ve druhé stopě napodobuje svého tátu, který v garáži opravuje auto a povídá si s ním. V poslední stopě upozorňuje Kurt na svého imaginárního přítele Boddaha, když slyší svůj nahraný hlas a domnívá se, že k němu mluví on. Boddah, kterému adresoval svůj dopis na rozloučenou.
"Boddah? He were! Where Boddah? He did it! Where is Boddah? He did it!" - Kurt wasn´t died...It was Boddah...

26.11.-2.12.2007

5. prosince 2007 v 9:17 | Mary |  Návštěvnost(TopList)
Blow Kiss Navstevnost za minuly tyden (26.11.2007 - 2.12.2007) je:
Pondeli: 13
Utery: 11
Streda: 11
Ctvrtek: 15
Patek: 32
Sobota: 18
Nedele: 14

Celkem: 114
Děkuju všemTak konce tohoto kola!!!

5. prosince 2007 v 9:07 | Mary |  ..::Soutěže::..
Tak konce tohoto kola!!!
A jak to dopadlo?
Pát'a----6hlasů(vypadává)
Zewlprincess----12hlasů
Nuggetka----24hlasů
Klarinka----8hlasů
Ančetka----7hlasů(vypadává)
Takže šem blahopřeji.No a mužete se pomalu připravovat na finále do kterého jde:
Zewprincess
Nuggetka
Klarinka.
A tady jsou diplomky:

Ohlášení č.2 :-D

2. prosince 2007 v 15:23 | Mary |  ..::Soutěže::..
Ahojky tak tohle kolo končí ve středu.A vypadávají 2soutěžící který maj nejmín hlasů.