Život je jako cesta do kurníku,krátká a posraná!

Srpen 2007

Kurt Cobain-schrnutí

19. srpna 2007 v 11:28 | Mary |  Videa

Nirvana-Intervium

19. srpna 2007 v 11:25 | Mary |  Videa

Nirvana-intervium a song

19. srpna 2007 v 11:23 | Mary |  Videa

Repe me-Live

19. srpna 2007 v 11:21 | Mary |  Videa

Pennyroyal Tea

19. srpna 2007 v 11:20 | Mary |  Videa

Slabá chvilka?

19. srpna 2007 v 11:17 | Mary |  Sebepoškozování
FUJKY.....:'(

Odborná pomoc-odkazy

19. srpna 2007 v 11:11 | Mary |  Sebepoškozování
Zkus oslovit rodiče, někoho z rodiny, kamarády, učitele, obvodního lékaře, vyhlédnutého odborníka.... Určitě se najde někdo v tvém okolí, kdo by ti rád pomohl. Musíš jen překonat strach. Dobrá forma sdělení je dopis, pokud se bojíš mluvit.
Pamatuj, že všechno je lepší než to, čím procházíš a že si s každým řezáním zahráváš se smrtí.

Odborná pomoc:

děti a mládež do 18ti lethttp://www.dkc.cz http://www.modralinka.cz
děti, studenti do 26 lethttp://www.spondea.cz
dospělíhttp://www.psychopomoc.cz
Adresář všech linek důvěry v ČRhttp://www.capld.cz/
Národní linka důvěry pro děti a mládežTel: 800 155 555
<<..no... muzete to zkusit... urcite pomuzou, nebo se o to alespon pokusi... ja osobne v tohle moc duveru nemam... myslim ze kazdej dokaze prestat sam, jenom musi chtit.... a kdo rika ze nedokaze prestat, ze to nejde, tak myslim ze to jde... jenom musi dostatecne chtit... ne nadarmo se rika kdys se chce, vsechno jde:P pak ae taky musej samozrejme prestat podnety ktery nas nutej delat to co delame......me zivot naucil nikomu neduverovat... jenom sobe... a to taky nekdy ne.... takze vazne nikomu neduverovat... tak proc bych mela verit ze me dokazou odnaucit kreslit si na telo.....to je muj osobni nazor... vy to zkuste treba va to pomuze... jo jeste...nechci o tom riakt ostatnim lidem.... mam strach tj...ae je to i muj problem... jenom muj problem..... nemusim s tim zatezovat jiny lidi... staci nasmerovat ke spravnejm dverim a otevrit a vyjit uz umime sami....>>

Sebepoškozování-sebevražda

19. srpna 2007 v 11:09 | Mary |  Sebepoškozování
Předávkovaná...
Tak tohle je hustý...
Láska bolí...takhle se jí ale nedoprošujte...
Pocit volnosti, ten poslední a pak chvilka bolesti a volnost už na pořád...

Gothika

19. srpna 2007 v 11:06 | Mary |  Sebepoškozování
tag tenhle obrazek je z filmu Gothika, ae presne taghle to vypada kdys se nekdo reze... vetsinou sou to mensi jizvy, aby se to dalo schovat.... tohle je naopak aby to bylo co nejvic videt, vzkaz lidem..


Sebepoškozování za učelem krásy

19. srpna 2007 v 10:58 | Mary |  Sebepoškozování
tohle je urcitej druh "tetovani" proste se to vyreje do kuze a jizvy zustanou... nekdy se do toho ete vtira barva.. je to hodne stara metoda, driv si to delali zeny pro okrasu a vtirali do toho popel; obrazek nabyl trvale cerne barvy.. (ae radsi se neptam kolik z nich melo infekci:P)

Míty o sebevraždach-pravda,duležitý pro přečtení

19. srpna 2007 v 10:44 | Mary |  Sebepoškozování
<<..tady mate ruzny myty o sebevrazdach, aneb co se suska mezi normalnimi lidmi co nemaji problemy.. tady mate napsanou pravou podstatu a jak je to ve skutecnosti.... je to celkem dulezity si to precist jestli mate nekoho v okoli kdo sebevrazdu "planuje" nebo o ni alespon mluvi..>>
Představa: Když se někdo rozhodne, že spáchá sebevraždu, nikdo mu v tom nemůže zabránit. Skutečnost: Mnoho lidí, kteří se pokoušejí o sebevraždu, se pohybuje mezi touhou žít i zemřít. Jejich postoj k výsledku sebevražedného jednání je ambivalentní. Když se jim dostane včasné pomoci a přiměřené léčby, je možné je od sebevraždy odvrátit.
<<..no to slovo "lecba" zni hrozive, ja bych rekla ze se mu musi ukazat dostatecnej duwod proc zit...>>
Představa: Kdo o sebevraždě mluví, ten ji nikdy nespáchá.
Skutečnost: Jde o velmi rozšířený a nepravdivý mýtus. Opak je pravdou. To, že někdo o sebevraždě mluví, je důkazem, že sebevražda je obsahem jeho myšlenek. Je tedy určitě ve větším ohrožení než ten, kdo o ní nemluví.
<<..ohrozeny stejne sou obe skupiny... i mluvici i nemluvici.. pac nekdo je extrovert a nekdo introvert, nekdo se chce rozloucit, nekdo nechce nikomu ublizit....>>

Představa: Lidé, kteří se pokoušejí o sebevraždu, nehledají pomoc.
Skutečnost: Je prokázáno, že většina lidí, kteří spáchali sebevraždu, hledala lékařskou pomoc v posledním půlroce před svým činem a rovněž dávala najevo své pocity před svým okolím. V každém suicidálním aktu je obsaženo volání o pomoc.
<<..no to newim ja se o sebevrazdu nepokousim, a osobne znam jenom jednoho cloveka kdo ma za sebou nekolik pokusu o sebevrazdu a toho sem nevidela pres rok.. doufam ze ete zijes Verco..>>

Představa: Sebevražda přichází bez varování.
Skutečnost: U lidí, kteří jsou ohroženi suicidálním jednáním, můžeme pozorovat dosti dlouhou dobu různé známky psychického napětí, poruchy spánku, tělesné obtíže apod. Jde o tzv. presuicidální syndrom.
<<..je tady nekde clanek o sebevrazdach...proste nekdy to je poznat, ae nekdy staci jeden impuls, ae velkej, napriklad smrt milovaneho cloveka, a sebevrazda muze prijit bez varovani..>>

Představa: Každý, kdo se pokouší o sebevraždu, musí být šílený.
Skutečnost: Mnoho lidí, kteří se pokoušejí o sebevraždu, netrpí šílenstvím, ale mohou být depresivní, mohou pociťovat bezvýchodnost a nevěří, že existuje jiná životní alternativa.
<<..I agree..>>

Představa: Když se někdo pokusí o sebevraždu, je ohrožen sebevražedným jednáním navždy.
Skutečnost: Osoby, které se pokoušejí o sebevraždu, trpí tímto stavem pouze v určitých obdobích svého života.
<<..no treba to byl myslenkovej skrat a vsechno si urcita osoba promyslela a uvedomila si ze to byla blbost a nikdy by to neudelala...>>

Představa: Když se někoho zeptáme na sebevražedné myšlenky, můžeme mu tento nápad vnuknout.
Skutečnost: Není žádný důvod se domnívat, že bychom hovorem o suicidiu mohli tento nápad vnuknout někomu, kdo suicidální není. Rozhovor o případných suicidálních myšlenkách může naopak pomoci a dovoluje posoudit suicidální riziko.
<<..hah.. kdys se s vama budu bawit ze si du koupit do obchodu pastelky, budete si snad taky chtit koupit pastelky?;)..>>

Představa: Děti se nedokážou zabít, je to věc až starších lidí.
Skutečnost: Sebevraždu mohou spáchat i děti. Sebevražednost dětí a dospívajících se v současné době zvyšuje.
<<..dite ma snad taky dusi ne? sem dite, o sebevrazde premejslim (ne o tom ze bych se chtela zabit, proste o celym aktu sebevrazdy) a newim proc bych to nemela dokazat.. mozna to deti dokazou i snadnejs, nechapou naky veci co dospeli ano..>>

Představa: Sebevražda se vyskytuje nejvíce buď mezi velmi bohatými lidmi, nebo naopak mezi velmi chudými.
Skutečnost: Sebevražednost se vyskytuje ve všech sociálních vrstvách, i když chudoba je jedním z rizikových faktorů.

Kdy se začne?

19. srpna 2007 v 10:42 | Mary |  Sebepoškozování
To, že si někdo ubližuje, přitom vypadá nepochopitelně, možná až děsivě. Strach z bolesti přece patří do základní lidské výbavy, která nám pomáhá přežít. Z poznatků, které shromáždila Karen Conterio, ředitelka amerického programu SAFE Alternatives, vyplývá, že typickou obětí sebepoškozování je inteligentní, citlivá žena ze střední nebo vyšší střední vrstvy, ale s nízkým sebevědomím. "Sebepoškozování většinou začíná v dospívání, v chaotické a zmatené době, kdy emoce běží naplno, a naopak sebevědomí se snižuje," řekla na poradenském serveru www.dr­drew.com. I v České republice je dospívání dobou, kdy mnohé sebepoškozovatelky začínají. "Může nastat i situace, že se ho žena poprvé dopustí třeba v pětadvaceti, kdy se dá mluvit o určité doznívající adolescenci. Sebepoškozování se může objevit v celé šíři mladého věku, je ale málo pravděpodobné, že by se projevilo až ve zralé dospělosti," podotýká psycholožka Jana Kocourková z Dětské psychiatrické kliniky pražské Fakultní nemocnice Motol.

Proč to lidé dělají?Aneb 16důvodu

19. srpna 2007 v 10:39 | Mary |  Sebepoškozování
 1. Utíkají od samoty, depresí a pocitů nereálna.
 2. Zbavují se napětí.
 3. Ulehčují si od nepříjemných intenzivních pocitů, které sebepoškozováním překonávají a nedokáže je jinak změnit. Psychickou bolest přemění na fyzickou, která se lépe snáší a vnitřně netíží člověka. Fyzická bolest také přináší uvědomění si života.
 4. Zmírňují hněv: mnoho sebepoškozujících k sobě cítí obrovskou zlost. Ublížení si je způsobem, jak vyjádřit tyto city, čehož se bojí.
 5. Snaží se něco cítit: mnoho lidí, kteří se sebepoškozují, říká, že to dělají, aby něco cítili, aby tak věděli, že jsou stále naživu.
 6. Uchycují tak realitu, což je způsob jak se střetnout s pocity odcizení od sebe samého i od světa.
 7. Je to způsob, jak se držet při životě.
 8. Dosahují radosti.
 9. Zabraňují tak své vlastní sebevraždě.
 10. Vyjadřují psychickou bolest, se kterou se jinak neumějí vypořádat.
 11. Vypořádávají se tak s pocitem, že nikam nepatří a dávají ho najevo.
 12. Připomínání si vlastní bolesti nebo její ověřování - rány mohou sloužit jako zapamatování si, že tyhle pocity jsou opravdové.
 13. Pokračují v chování, které je vlastní dětem - sebepoškozující často přemýšlí "sobecky" a "černobíle" jako děti
 14. Trestají se za to, že jsou špatní.
 15. Dosahují (biochemické) úlevy - to se týká zejména dospělých, kteří byli opakovaně traumatizováni jako děti. Bylo pro ně těžké začít žít "běžný život" a mnohdy se to ani nenaučily. Mají problém s vyjádřením citů, čehož se v dětství nenaučili.
 16. Mají kontrolu nad svým tělem

Nová rubrika

19. srpna 2007 v 10:38 | Mary |  Sebepoškozování
 • Ahoj ldi založila jsem tuhle novou rubriku,protože se stábá být čím dál častějším tématem mezi lidma.....
 • Je to docela zajímavé téma které se klidě muže týkat i vás....
 • Prosím neodsuzujte to hned,dokud to sami nezažijete.....

Tak vás tu vítám

16. srpna 2007 v 13:39 | Mary |  Tak vás tu vítám
Ahoj vítám ván na mém blogu který je hlavně o skupině Nirvana.Snad se vám tu budu líbit.Děla jsem ho poprvé a dala jsem si na něm hodně záležet.Kdyby jste měli náké připomínky tak mi to napiště do komentářu.Tak at se vám tu líbí přeje admin. Mary=)

Last Days

15. srpna 2007 v 8:13 | Mary |  Videa
Hraje k tomu krásná písnička.Prosím vás kdo by jsete věděl kde se muže stáhnout celí film tak mi dejte prosím vědět díky=)

Kurt a Courtney-Duo

15. srpna 2007 v 8:09 | Mary |  Videa

Kurt-Skets

15. srpna 2007 v 8:07 | Mary |  Videa
Na to se určitě koukněte.Taky bych chtěla tak umět malovat...